KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15878121

nr 1587 8121

Wivi Bark

(f. 1933), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 35/50, daterad 1967. Bildmått: 22x25 cm, yttermått inklusive ram: 66x50 cm

Wivi Bark Stawe, svensk konstnär och konstpedagog född i Stockholm 1933.

Utrop:

500 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:50:09

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Wivi Bark

Läs mer om Wivi Bark